Dubbel goed nieuws!

Ons bestuurslid Saja Erens is momenteel in Tanzania, waar zij onze projecten bezoekt. In Moshi ontmoette zij Oscar Issangya. Saja en Oscar ondertekenden het sponsorcontract, waarmee Oscar officieel de eerste deelnemer is aan ons project ‘Adopteer een echoscopist!’. Mede dankzij jullie steun kon hij op 1 april beginnen aan de echografie-cursus in het KCMC Hospital. Hij heeft onderdak gevonden in het nieuwe hostel naast het ziekenhuis. De eerste cursusweek bestond vooral uit observeren en de basisprincipes van de echografie leren kennen.

Saja had diezelfde dag ook een ontmoeting met dr. Kalambo, het hoofd van de echo-opleiding. Ze sprak met hem over de doelen van onze stichting. Toen bleek maar weer eens hoe veel verschil een persoonlijk gesprek kan maken: we kregen per direct extra opleidingsplekken aangeboden van dr. Kalambo! Hierdoor kan verloskundige Veronika Tarimo maandag alsnog beginnen met de cursus. Zij is de tweede deelnemer aan ons project ‘Adopteer een echoscopist!’. Veronika is in dienst van TPC Hospital en werkt als nurse-midwife onder meer op de Mamabus 2.0. Hierover binnenkort meer!

Dubbel goed nieuws!